Wydarzenia » SZKOLNY FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych

Czerwiec był dla uczniów naszej szkoły dniem szczególnym nie tylko ze względu na kończący się rok szkolny. To także czas na prezentację projektów edukacyjnych, które uczniowie w kilkuosobowych zespołach realizowali przez ostatnich kilka miesięcy. Prezentacja projektów odbyła się w formie Festiwalu Projektów Edukacyjnych. Taką formę przyjęliśmy od kilku lat w naszej szkole.

Pierwszym prezentowanym projektem był efekt dwumiesięcznej pracy jednego z zespołów, który pracował pod okiem pani Iwony Baran. Nosił tytuł „Być twórcą, być artystą”. Członkowie tego zespołu projektowego prezentowali nam różne formy działalności artystycznej i przytaczali jej przykłady. W mistrzowski sposób wytłumaczyli nam, co nazywamy artyzmem i skąd biorą się inspiracje do działalności artystycznej.
Drugi z prezentowanych projektów zatytułowany był „Żołnierze Wyklęci – zawsze wierni”. Chłopcy z tego zespołu pracowali pod opieką nauczyciela historii, pana Daniela Sienkowiec. W swoim wystąpieniu przybliżyli nam sylwetki wielu żołnierzy, którzy walczyli dzielnie za nasza ojczyznę w czasie okupacji niemieckiej a po wojnie byli prześladowani przez władze komunistyczne.
Trzecim, ostatnim zespołem prezentującym dorobek swojej dwumiesięcznej pracy, był zespół pracujący nadprojektem "Jak zmieniała się moda XX wieku" pod kierownictwem polonistki, pani Doroty Smoczyńskiej. Tu z kolei chłopcy w bardzo ciekawy sposób pokazali nam, jak zmieniała się moda odzieżowa na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Szczególnie ciekawe były kreacje, które chłopcy własnoręcznie  przygotowali na występ. Były to „stroje ekologiczne” wykonane z przeróżnych materiałów, które pozyskać można na co dzień w każdym domu. Sposób ich prezentacji wprowadził sporo dobrego humoru wśród zgromadzonej szkolnej widowni. Wszystkie prezentowane projekty w tym roku zasłużyły na wysokie oceny nie tylko ze względu na stopień zaangażowania uczniów w pracę zespołową, ale przede wszystkim za wspaniałą prezentację na forum społeczności naszego ośrodka.
Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk.Tekst i zdjęcia - K. Machowczyk.......