Wydarzenia » WYCIECZKA DO ZAKŁADU NSK W WAŁBRZYCHU

Wycieczka zawodoznawcza do zakładu
NSK w Wałbrzychu

Dnia 7 listopada 2018 roku, grupa uczniów naszej placówki kolejny już raz  wybrała się na wycieczkę do wałbrzyskiej fabryki NSK, w której produkuje się części do układów kierowniczych wielu marek samochodów. Podczas zajęć w sali konferencyjnej, obejrzeliśmy kilka interesujących prezentacji filmowych dotyczących historii powstania oraz współczesnej działalności firmy. Pracownicy administracyjni w niezwykle ciekawy sposób zapoznali nas z zasadami prosperowania zakładu oraz jego współpracy z czołowymi koncermami motoryzacyjnymi.
Podczas wycieczki po hali produkcyjnej uczniowie przyglądali się z bliska technologii oraz procesowi wytwarzania bardzo precyzyjnych i skomplikowanych części, które następnie w hali montażowej składane są w całość. Dowiedzieli się także bardzo wiele o zasadach bezpieczeństwa oraz cyklu pracy załogi - pracowników obsługujących cały technologiczny park maszynowy.  Podczas zajęć zetknęli się z praktycznym zastosowaniem precyzyjnych narzędzi pomiarowych, między innymi suwmiarki, którą uczniowie klas trzecich mieli już okazję obsługiwać  podczas zajęć techniki w szkole. Tu mieliśmy okazję wykazać wiedzą praktyczną w tym zakresie.
Pod koniec wycieczki chłopcy mieli również możliwość zasiąść przed urządzeniem wyposażonym w układ kierowniczy i samemu sprawdzić, jak taki układ działa. Po ponad dwugodzinnej przygodzie z nowoczesną technologią uczniowie zadawali wiele pytań zarówno technicznych, jak i w kwestii kwalifikacji zawodowych umożliwiających pracę w tym zakładzie. Każdy otrzymał też upominek od pracowników firmy. To była wspaniała, żywa lekcja dotycząca nowoczesnej technologii produkcyjnej.

Tekst i zdjęcia - K. Machowczyk.........