Wydarzenia » DZIEŃ FLAGI

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy dnia 2 maja, przed Dniem Konstytucji 3 Maja. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy 20 lutego 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków zagranica. W naszej szkole w tym dniu o godzinie ósmej uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by zapoznać się z prezentacją przygotowana przez pana Mirosława Sopickiego. Przed zapoznaniem się z prezentacja zebrani uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Prezentacja przybliżyła uczniom ideę powołania święta, prawne przepisy ochrony flagi, oraz pokazała w jaki sposób flaga powinna być składana po zdjęciu z masztów i jak powinna być przechowywana. Po prezentacji młodzież wraz z nauczycielami śpiewała polskie pieśni patriotyczne między innymi : Rotę, Czerwone maki na Monte Cassino, Rozkwitały pąki białych róż, My pierwsza brygada.

Po apelu uczniowie udali się do klas gdzie odbywały się zajęcia wychowawcze przygotowane przez nauczycieli. Uczniowie w ramach tych zajęć wykonali kotyliony , serca dla niepodległej, flagi polskie i godła różnymi technikami.

W kolejnym etapie dnia młodzież obejrzała film "Jutro idziemy do kina" w reżyserii Marcina Kwiecińskiego prezentujący losy zwykłych młodych ludzi na początku drugiej wojny światowej.

Fotorelacja - I. Baran.......