Wydarzenia » DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca 2019 roku. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie powyższe miało charakter sportowo - zabawowy. Młodzież naszej placówki miała okazję wzięcia udziału w pięciu konkurencjach sportowo – zręcznościowych:

  1. na najlepszego egzekutora rzutów karnych - snajpera,
  2. na najlepszego egzekutora rzutów osobistych do kosza
  3. na najlepszego żonglera piłką nożną,
  4. rzut piłką lekarską,
  5. rzut jajkiem.

 

Pierwszą konkurencją, jaka odbyła się w tym dniu było wykonywanie rzutów karnych. Udział wzięło 9 zawodników. Każdy z nich oddał po trzy rzuty. Po pierwszej kolejce udało się wyłonić dwóch laureatów:
I miejsce Kamil Zieliński i II miejsce Jakub Woźniak. Po rozegraniu dogrywki między pozostałymi siedmioma uczestnikami III miejsce zajął Kacper Lenarczyk. Egzekutor rzutów osobistych to kolejna rozegrana tego dnia konkurencja sprawnościowa. Wzięło w niej udział 7 zawodników. Po drugiej kolejce rzutów udało się wyłonić zwycięzcę konkurencji został nim Kacper Lenarczyk. Po kolejnych trzech kolejkach wyłoniono zdobywcę drugiego i trzeciego miejsca. I tak Dominik Tłumak II miejsce a Dawid Szoma III.

 Kolejną konkurencją rozegraną tego dnia był konkurs na najlepszego żonglera piłką nożną. Wzięło w niej udział 8 zawodników, z których najlepszy okazał się Mateusz Lewandowski podbijając piłkę 71 razy. Drugie miejsce zajął Kacper Lenarczyk uzyskując rezultat 52 podbić. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Zieliński z wynikiem 42 podbić.

Następną konkurencją był rzut piłką lekarską w dal dowolną techniką. Wśród 9 zawodników najlepszymi okazał się Dawid Urban wyrzucając piłkę na odległość 15,2 m. Drugie miejsce z wynikiem 13,7 m uzyskał Kacper Lenarczyk a trzecie z wynikiem 12,8 m Dominik Tłumak.

Ostatnią konkurencją rozegraną tego dnia był rzut jakiem. Konkurencja ta polegała na tym, iż pary zawodników rzucała do siebie jajko. Po złapaniu go w dłonie zawodnicy cofali się od siebie o jeden krok, po czym ponownie oddawali rzut jajkiem. Z czasem odległość między zawodnikami przekraczała już 20 m i coraz większą trudność sprawiało złapanie jajka tak, aby się nie zbiło, ponieważ uszkodzenie jajka powodowało wyeliminowanie pary z gry. Wśród 4 par zawodników najlepszymi okazali się Łukasz Malecha i Dominik Tłumak, drugie miejsce zajęli Jakub Szaj i Tomasz Markiewicz, trzecie miejsce zdobyli Mateusz Krzemiński i Dawid Szoma.

Podczas imprezy panowała sympatyczna atmosfera, wychowankowie chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach, w ich postawie widać było zaangażowanie, żywiołowość i chęć zdrowej rywalizacji.

Tekst i zdjęcia - A. Stefański........