Wydarzenia » SPOTKANIE WIGILIJNE

SPOTKANIE WIGILIJNE

Dnia 12 grudnia 2019r. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne wszystkich pracowników i wychowanków naszego ośrodka. Jest to jedno z najważniejszych dla nas wydarzeń, które ma wymiar nie tylko wychowawczy, ale również świąteczny i integracyjny. Dlatego wszyscy uczestniczymy w nim bardzo chętnie. O godzinie 16.00 zebraliśmy się na widowni teatralnej specjalnie przygotowanej w części jadalni, aby obejrzeć  spektakl, wspaniale przygotowany pod okiem pani Dorotki Smoczyńskiej i pana Kacpra Jefmańskiego. Bardzo ciekawy pod względem artystyczno - wokalnym  występ naszych chłopców wprowadził nas w prawdziwy świąteczny nastrój.
Zaraz po występach teatralnych, dyrektor placówki – pan Piotr Schienke serdecznie podziękował wychowankom i opiekunom za przygorowanie części artystycznej a także złożył nam wszystkim świąteczne życzenia. Pod koniec pierwszej części Ksiądz Jarosław Zabłocki poprowadził modlitwę i błogosławił nas wszystkich na ten świąteczny czas.
Drugą część  spotkania wigilijnego spędziliśmy w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, przy bogato nakrytych stołach. Były tradycyjne potrawy wigilijne, przepyszne ciasta a pod koniec wieczerzy wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. To było naprawdę wspaniałe spotkanie, które na długo zapamiętamy.

Tekst i zdjęcia - K. Machowczyk.......