Wydarzenia » BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020

Dnia 1 marca 2020r. drużyna sportowa z naszej placówki wzięła udział w VIII Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych  „TROPEM WILCZYM”.  W tym roku na dystansie 5 km w Wałbrzychu reprezentowali nas: 
Marcin Walkowiak
, Kamil Białowus, Kacper Lenarczyk i opiekun sportowy drużyny  –  Krystian Machowczyk. Rywalizując z grupą zawodników tej kategorii, wszyscy nasi chłopcy wytrzymali dość szybkie tempo i zajęli dobre lokaty, co stanowi dla nas wysokie osiągnięcie. Spore znaczenie miało tu odpowiednie przygotowanie odzieży i obuwia biegowego a także prawidłowa rozgrzewka na krótko przed startem. Trzeba dodać, że tym razem zmagali się oni z wieloma biegaczami trenującymi na co dzień w różnych klubach biegowych. Chociaż pogoda dopisała, trasa była niełatwa ze względu na dość trudny, leśny teren.  Po dotarciu na metę wszyscy otrzymaliśmy wspaniałe medale.
Podczas imprezy przez cały czas towarzyszył nam  pan Daniel Sienkowiec, który wspierał nas duchowo w każdym momencie, a także zajmował się sprawami technicznymi. Jesteśmy dumni z tego, że kolejny już raz wzięliśmy udział w tak ważnym, sportowym wydarzeniu i że mogliśmy w ten sposób oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Już myślimy o reprezentowaniu naszego Ośrodka w podobnych imprezach biegowych.

Fotorelacja - D. Sienkowiec, K. Machowczyk.......