Wydarzenia » TURNIEJ GRY W DARTA

Turniej gry w Darta

W dniu 13.02.2021 roku w sali gimnastycznej został rozegrany Turniej Gry w Darta. Do udziału zgłosiło się 10 wychowanków placówki. Na początku turnieju wychowankowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną poświęconą historii tej dyscypliny, informującą o ciekawostkach i zasadach gry, terminologii używanej w tym sporcie a także poznali budowę profesjonalnych lotek oraz tarcz do gry. Mieli również okazję zobaczyć film z pojedynku mistrzów tego sportu. Następnie w drodze losowania wyłoniono trzy grupy zawodników. Przyjęto system, że z każdej grupy wychodzi jedna osoba do finału z pierwszego miejsca, pozostali walczą o 4 i 5 miejsce. W czasie rozgrywek do finału weszli Kacper Pasiński, Martin Stawicki oraz Kacper Kubiesa. W pojedynku finałowym zwyciężył Pasiński, drugi był Stawicki a trzeci Kubiesa. W pozostałych pojedynkach IV miejsce zajął Damian Iwanecki a V był Sebastian Otulakowski. Wychowankowie podczas najbliższego apelu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem turnieju był Andrzej Stefański.