Wydarzenia » DZIEŃ OTWARTY I BIERZMOWANIE

Dzień Otwarty i Bierzmowanie w naszej placówce

Dnia 28 kwietnia 2017r. w naszym ośrodku odbył się Dzień Otwarty, połączony z uroczystością Bierzmowania w Kościele. Tego dnia, już od samego rana chłopcy szykowali garnitury, białe koszule i krawaty. Nadszedł bowiem dla nich dzień szczególny. Z dużym zniecierpliwieniem wyczekiwali na swoich bliskich, którzy przyjeżdżali z różnych stron Polski do naszej placówki.
Uroczystość w szkole rozpoczęła się o godzinie 15.30. Licznie przybyli Goście zostali serdecznie przywitani przez wicedyrektora naszej placówki, panią Emilę Kłysz. Na wstępie kilku chłopców zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w specjalnie przygotowanym występie artystycznym. Prowadząca naszą imprezę, pani  Katarzyna Gawron, w pokazach multimedialno-filmowych zaprezentowała publiczności obszary pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i terapeutycznej w naszym ośrodku. Pokazy zdjęć i prelekcja filmów bardzo zainteresowały i urzekły przybyłych gości, pokazały bowiem ogrom pracy z ich dziećmi w naszej placówce. Rodzice byli wręcz dumni z poziomu zaangażowania chłopców w tak wiele działań organizowanych w szkole, w internacie oraz podczas wyjazdów poza placówkę. Ponad godzinna prelekcja na sali gimnastycznej, połączona z występem artystycznym, zakończyła się gromkimi brawami i dużym uznaniem ze strony naszych gości. Po uroczystości na sali gimnastycznej odbyło się wspólne zwiedzanie naszej placówki. Wychowankowie wraz z wychowawcami oprowadzali swoich bliskich po salach szkolnych, świetlicach i pokojach w internacie, gdzie wspólnie oglądali wystroje i gazetki z pracami chłopców, które tworzyli na zajęciach artystycznych, terapeutycznych i technicznych. Po zakończeniu zwiedzania, dla każdego z rodziców odbyły się konsultacje z nauczycielami i wychowawcami klas. Tu rozmowy trwały niekiedy dość długo, ponieważ omawiano wiele aspektów pracy z uczniami tak, aby każdy z rodziców wyczerpująco dowiedział się o sukcesach, osiągnięciach a także o obszarach wymagających dalszej pracy dydaktyczno - wychowawczej z jego synem w ośrodku.
O godzinie 18.00 w Kościele Pod Wezwaniem Św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach odbyła się uroczystość Bierzmowania naszych wychowanków, która podobnie jak część dnia dotycząca Dnia Otwartego, przebiegły we wspaniałej atmosferze. Na uroczystą kolację goście powrócili do ośrodka o godzinie 20.00.  Wielu rodziców chciałoby, aby takie dni zdarzały się częściej, ponieważ wtedy można przekonać się jak duży, pozytywny wpływ mają na chłopców działania podejmowane na co dzień przez całą kadrę  Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu.


Tekst - K. Machowczyk. Zdjęcia - G. Kogut, K. Machowczyk..........