Wydarzenia » UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2017r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Chłopcy z grupy artystycznej  zaprezentowali wspaniały występ, gdzie wcielili się w nauczycieli naszej placówki. W mistrzowski, humorystyczny sposób pokazali kilka bardzo ciekawych scen z życia w naszej szkole. Podczas części artystycznej jeden z chłopców wystąpił również w utworach muzycznych, prezentując swoje autorskie teksty do muzyki rap.
Po występie artystycznym głos zabrał dyrektor placówki, pan Piotr Schienke. W przemówieniu wstępnym do zgromadzonej w tym dniu społeczności szkolnej, doskonale ujął i przybliżył wartość  pracy zarówno całego zespołu pracowników jak i uczniów, którzy na co dzień zmagają się z trudem, aby wyniki nauczania pod koniec roku były jak najlepsze. Nawiązał również do historii obchodzonego w tym dniu Święta Edukacji Narodowej. Następnie wychowankowie złożyli całej kadrze szczere podziękowania za cierpliwość, ciepło i serdeczność, jakich doświadczają każdego dnia ze strony wszystkich pracowników ośrodka. Były kwiaty, upominki i wiele radości na sali.
W dalszej części, pan dyrektor wraz z panią wicedyrektor Emilą Kłysz, uroczyście pożegnali pracowników odchodzących na emeryturę  – panią Hannę Sterengę oraz panią Jadwigę Kostusiak, które odchodzą na zasłużony odpoczynek po wielu latach pracy z młodzieżą w naszej placówce. Wzruszające przemówienie, upominek od społeczności szkolnej i gromkie podziękowania od chłopców na sali, wywołało wzruszenie wielu osób. Ale cóż, każdy musi kiedyś odpocząć, choćby nie wiadomo, jak uwielbiał swoja pracę… jak rzekła Pani Jadzia. W tym dniu, z rąk dyrekcji odebrało również nagrody dyrektora wielu nauczycieli, wychowawców i pracowników administracyjnych naszego ośrodka. Było także podziękowanie i słodki poczęstunek po zakończeniu uroczystości. To był naprawdę bardzo emocjonujący dla wszystkich dzień. Tegoroczną uroczystość przygotowali: pani Dorota Pawelec, pani Krysia Osiewała oraz panowie Kacper Jefmański i Krystian Machowczyk. Dziękujemy!


Tekst i zdjęcia - K. Machowczyk.......