Wydarzenia » W HALI WAŁBRZYSKICH MISTRZÓW

W hali wałbrzyskich mistrzów

W ostatnią sobotę 11 listopada 2017 r. wychowankowie MOW Wałbrzych pod opieką wychowawców Pani Krystyny Osiewała i Pana Daniela Sienkowiec udali się do Hali Wałbrzyskich Mistrzów. W tym pięknym obiekcie sportowym chłopcy mieli przyjemność obejrzeć mecz III ligi siatkarek: Chełmiec Wodociągi Wałbrzych podejmował na własnym boisku drużynę Ziemia Milicka Milicz. Drużyna gospodarzy pod wodzą trenera Jacka Kurzawińskiego łatwo wygrała pierwszy set, co mogło zwiastować łatwą wygraną wałbrzyszanek. Niestety kolejne trzy sety pokazały determinację i wolę walki gości, siatkarki drużyny Ziemia Milicka Milicz wygrały trzy kolejne sety, wygrywając tym samym cały pojedynek z zespołem Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1:3. Mimo fantastycznego dopingu licznie zgromadzonej publiczności, wśród której prym wiedli wychowankowie MOW Wałbrzych którzy dzielnie i głośno dopingowali drużynie z Wałbrzycha, mecz inaugurujący III Ligę Kobiet w siatkówkę zakończył się przegraną wałbrzyszanek.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów naszego ośrodka były odwiedziny w tym samym dniu  w wałbrzyskim Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, gdzie mogli oni zwiedzić ten jeden z najpiękniejszych obiektów społeczno-kulturalnych na Dolnym Śląsku. Nie zapomnieliśmy również o przypadającej właśnie w sobotę 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pragnąc upamiętnić te jedno z najważniejszych wydarzeń z historii Polski udaliśmy się na Plac Kościelny w Wałbrzychu, gdzie przed Pomnikiem Niepodległości oddaliśmy hołd bohaterom wydarzeń z roku 1918. Przypominając zarazem jak ważnym świętem dla nas wszystkich jest Dzień Niepodległości, podkreśliliśmy tym symbolicznym gestem  znaczenie wartości niepodległość i patriotyzm dla młodego pokolenia.

Tekst i zdjęcia: D. Sienkowiec.......