Liga » Liga 2016/2017

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


Liga 2016/2017

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.
Jest to przedsięwzięcie sportowe organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

Rozgrywki ligowe objęte są Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha. W rozgrywkach, w sezonie 2016/2017, biorą udział drużyny z 13 dolnośląskich placówek resocjalizacyjnych oraz jedna z województwa opolskiego. Są to młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii i zakłady poprawcze.

 

1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze

2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu

4. Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

7. Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie

8. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu

9. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

10. Zakład Poprawczy w Sadowicach

11. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy

12. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie

13. Zespół Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Szklarskiej Porębie

14. Zespół Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej
.

W roku szkolnym 2016/2017, podobnie jak w poprzednim sezonie, rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem turniejowym w formie 4 turniejów piłkarskich – dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej.

 

Harmonogram rozgrywek

  • Wrzesień 2016 r.

Uroczysta inauguracja sezonu.

Pierwszy turniej piłkarski rundy jesiennej.

  • Październik 2016 r.

Drugi turniej piłkarski rundy jesiennej.

Podsumowanie rundy jesiennej.

  • Kwiecień 2017 r.

Pierwszy turniej piłkarski rundy wiosennej.

  • Maj 2017 r.

Drugi turniej piłkarski rundy wiosennej.

Uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu.

.

Materiały do pobrania:

 

Regulamin Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej  >>>
.
Zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach >>>

.
Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem >>>
.
Lista zawodników rozgrywek >>>


Runda jesienna . Turniej Inauguracyjny - wrzesień 2016

W dniu 28.09.2016 roku na boiskach kompleksu Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został I Turniej rundy jesiennej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez placówki resocjalizacyjne na Dolnym Śląsku.

Turniej rozpoczął czwartą edycję rozgrywek ligowych. W roku szkolnym 2016/2017, podobnie jak w poprzednich sezonach, rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem turniejowym w formule 4 turniejów piłkarskich – dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy 13 placówek z Dolnego Śląska oraz jedna z województwa opolskiego. Przed właściwymi rozgrywkami odbyła się odprawa z kierownikami drużyn podczas której sędzia główny zawodów pan Fabian Kurzawiński oraz koordynator Ligi pan Radosław Zając omówili podstawowe zasady oraz regulamin Turnieju. Kierownicy przedłożyli wymaganą regulaminem dokumentację.

Następnie pan Piotr Schienke – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonał uroczystego otwarcia tegorocznych rozgrywek.

Honorowym gościem Turnieju był Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha pan Zbigniew Nowaczyk, który życzył zawodnikom wytrwałości w dążeniu do osiągania sportowych celów oraz rywalizacji w duchu zasad fair – play.

Drużyny rozegrały swoje mecze zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. Pogoda podczas zawodów dopisała, a same rozgrywki przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OPZN. Widoczne było ogromne zaangażowanie młodzieży  i jej opiekunów. Sprawność organizacyjną całej imprezy zapewniali  pracownicy i wychowankowie naszego Ośrodka.
.

W Turnieju przyznano następujące wyróżnienia indywidualne:
.

Najlepszy bramkarz:
.
MATEUSZ WIERZBICKI  (MOW WAŁBRZYCH),  PATRYK  GAJZLER (ZPO nr 3 WROCŁAW),
.

Najlepszy strzelec  turnieju: PATRYK KWIECIEŃ (ZPO nr 3  WROCŁAW)  - 11 bramek,
.

Najlepszy zawodnik turnieju: JACEK BĄK (ZP ŚWIDNICA).

.

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>

.
Drugi Turniej Rundy Jesiennej - listopad 2017

Dnia 9.11.2016 roku rozegrany został II Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, której gospodarzem i organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. W godzinach porannych pokryte mroźnym szronem  boiska przy kompleksie Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu czekały na zawodników, którzy mieli się zmierzyć w ostatnim w tym roku kalendarzowym Turnieju, wyłaniającym lidera Ligi po rundzie jesiennej. Chłód i przelotne opady śniegu, nie zniechęciły zawodników. W Turnieju udział wzięło 10 placówek. Walkowery przyznano w związku z niestawieniem się 4 placówek: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Sadowicach oraz  Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelinie.

Turniej rozpoczął się od przedstawienia przybyłych drużyn. Na płytę boiska dumnie wkroczyli zawodnicy pod opieką swoich trenerów – wychowawców. W myśl zasad fair – play wszyscy zawodnicy witali się poprzez podanie sobie ręki. W dalszej części sędzia główny p. Bartosz Wesołowski oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając przypomnieli zebranym podstawowe zasady, regulamin oraz informacje dotyczące Turnieju. Następnie p. Piotr Schienke – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu życząc wszystkim sukcesu otworzył rozgrywki. Zawody pomimo mroźnej pogody przebiegły w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OZPN. W Turnieju przyznano wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:

 

najlepszy bramkarz – MATEUSZ KRUSZYŃSKI ( ZPR BRZEG DOLNY)

najlepszy zawodnik turnieju – DAWID BIAŁY (MOW WAŁBRZYCH)

najlepszy strzelec  turnieju – ARKADIUSZ CYGAN (ZPR BRZEG DOLNY) – 6 bramek

 

Liderem po rundzie jesiennej, po fantastycznej zespołowej grze, została drużyna z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Chłopcy wygrali aż 10 z 13 planowanych spotkań, czym zasłużenie zdobyli pozycję lidera. Bardzo ciekawa sytuacja ukształtowała się na pozostałych pozycjach, bo aż 3 zespoły: MOW Nysa , ZPO nr 3 we Wrocławiu oraz gospodarz Turnieju – MOW Wałbrzych zdobyły po 28 punktów. Już dziś nasza drużyna pod kierunkiem p. Radosława Zająca zapowiada walkę o zdobycie miejsca w czołówce Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Podczas dwóch turniejów rundy jesiennej uczestnicy rozegrali ponad 60 spotkań,  strzelając łącznie 294 bramki. W turniejach przyznano ponad 30 wyróżnień indywidualnych.

 

Tabela wyników rozgrywek po II turnieju >>>


I Turniej Rundy Wiosennej - maj 2017

W dniu 18.05.2017 r. w promieniach słonecznej i niezwykle urokliwej aury odbył się  trzeci turniej tegorocznych rozgrywek ligowych. Nagrzane promieniami słońca oraz chęcią współzawodnictwa płyty boisk przy kompleksie Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu po raz trzeci w sezonie 2016/2017 zamieniły się w pole rywalizacji placówek resocjalizacyjnych z terenu Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. Do Wałbrzycha przybyło 11 drużyn pretendujących do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Piłkarze ze wszystkich placówek żądni rewanżu za rundę jesienną dotarli do Wałbrzycha w bojowych, ale sportowych nastrojach. Tego dnia w Turnieju udział wzięli:

 

1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze

2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu

4. Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

7. Zespół Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej

8. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu

9. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

10. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie

11. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szklarskiej Porębie.

 

Turniej tradycyjnie rozpoczął się odprawą z kierownikami drużyn w czasie której sędzia główny zawodów p. Michał Borzemski oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając przypomnieli zasady i regulamin Ligi oraz omówili informacje dotyczące turnieju. Kierownicy przedłożyli odpowiednią dokumentację, wymaganą regulaminem.

Uroczystej inauguracji turnieju dokonał pan Jerzy Więcławski Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który nawiązał do istoty aktywności fizycznej w życiu młodych ludzi, życząc tym samym zawodnikom powodzenia i sportowych emocji. Następnie p. Piotr Schienke – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu uroczyście otworzył zmagania turniejowe.

Młodzież tego dnia dała popis prawdziwego piłkarskiego rzemiosła. Na boiskach rozgrywały się zacięte pojedynki nad przebiegiem których  czuwali sędziowie delegowani przez OPZN. Całe zawody przebiegały w myśl zasad fair – play, widoczne było ogromne zaangażowanie młodzieży  i zdrowa sportowa rywalizacja.

Tego dnia rewelacją turnieju okazała się drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu, która przeskoczyła z dolnej części tabeli na piąte miejsce. Walka w czołówce tabeli zapowiada się wyjątkowo ciekawie, gdyż różnica pomiędzy pierwszymi czteroma drużynami wynosi zaledwie jeden punkt. W chwili obecnej, aż cztery zespoły bezpośrednio pretendują do wygranej w sezonie 2016/2017 i są to zespoły: ZPR Brzeg Dolny, MOW Nysa, ZPO nr 3 Wrocław oraz gospodarz turnieju MOW Wałbrzych. Zapowiada się emocjonująca walka w czasie finału Ligi, który odbędzie się 13 czerwca w Wałbrzychu. Tego dnia poznamy ostateczne wyniki rozgrywek i podsumujemy całe rozgrywki.

W turnieju przyznano wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – SZYMON MIKOŁAJCZYK  (MOW NYSA),  MARCIN KRUSZYŃSKI  (ZPR BRZEG DOLNY)

Najlepszy zawodnik turnieju – PIOTR LETKI (MOW WAŁBRZYCH), MAREK CZAJKA (ZPR BRZEG DOLNY)

Najlepszy strzelec  turnieju – ARKADIUSZ CYGAN  - 8 bramek.


Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju Rundy Wiosennej >>>

 


II Turniej Rundy Wiosennej - czerwiec 2017

FINAŁ  DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH
W SEZONIE 2016/2017


W dniu 13.06.2017 r. w promieniach słonecznej, lecz wietrznej pogody odbył się długo oczekiwany finał Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Drużyny rywalizujące ze sobą na przełomie całego sezonu 2016/2017 przybyły do Wałbrzycha na finałowe rozstrzygnięcie w ramach ligowych zmagań. Do Wałbrzycha oprócz gospodarzy Turnieju przybyło 8 drużyn pretendujących do zdobycia tytułu Mistrza Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Niestety aż 5 drużyn nie mogło tego dnia przystąpić do rywalizacji, co spowodowało poddanie meczy walkowerem.

Inauguracji Turnieju finałowego dokonał Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu p. Piotr Schienke, który otwierając zmagania turniejowe, życzył zawodnikom udanej sportowej rywalizacji.

Zawodnicy oprócz fantastycznych sportowych emocji, zostawili po sobie na boisku ślad walki w myśl zasad fair – play, popis grupowej współpracy oraz bramki, których nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy. Na boiskach rozgrywały się zacięte pojedynki, nad przebiegiem których  czuwali sędziowie delegowani przez OPZN. Tego dnia najciekawsza rywalizacja toczyła się w górnej części tabeli, gdzie do samego końca nie było wiadomo jak rozstrzygną się końcowe zmagania.

.

Liderem, a tym samym Mistrzem Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych w sezonie 2016/2017 została rewelacyjnie i równo grająca drużyna Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

.

Po zaciętej walce tytuł Vicemistrza zdobył Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie, który uzyskał 53 punkty, czyli taką samą liczbę oczek co trzeci w klasyfikacji - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. O miejscach w tym wypadku decydowała  różnica strzelonych bramek.

Rewelacją finałowego Turnieju okazała się drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu, która przeskoczyła z dolnej części tabeli na miejsce czwarte.

.

W finale, podsumowując cały sezon,  przyznano również nagrody indywidualne :

Najlepszy Bramkarz Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych - MARCIN KRUSZYŃSKI  (ZPR BRZEG DOLNY)

Najlepszy Strzelec Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych - ARKADIUSZ CYGAN  - 24 bramki  (ZPR BRZEG DOLNY)

Laureaci Ligi otrzymali z rąk Dyrektora MOW Wałbrzych pamiątkowe medale, puchary oraz cenne nagrody indywidualne. W rytmie „We are the champions” zawodnicy w bardzo emocjonalnych nastrojach odbierali zasłużone laury i gratulacje. Tegoroczne rozgrywki znacząco wsparła finansowo firma Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. z Wałbrzycha.

.

Liga to również promocja Dolnego Śląska, a w szczególności Wałbrzycha i jego najbliższych okolic. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Wałbrzycha oraz jednostki samorządu terytorialnego regionu wałbrzysko – świdnickiego i jeleniogórskiego przekazały dla uczestników zawodów liczne upominki i materiały promocyjne.

.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju Rundy Wiosennej >>>