Liga » Liga 2015/2016

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


Liga 2015/2016

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych to przedsięwzięcie sportowe organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. W rozgrywkach, w sezonie 2015/2016, biorą udział drużyny z 13 dolnośląskich placówek resocjalizacyjnych: młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii i zakładów poprawczych. Są to:

 

1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze

2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu

4. Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

7. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze

8. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu

9. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

10. Zakład Poprawczy w Sadowicach

11. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy

12. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie

13. Zespół Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Szklarskiej Porębie

 

W roku szkolnym 2015/2016, podobnie jak w poprzednim sezonie, rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem turniejowym w formie 4 turniejów piłkarskich – dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej.

 

Harmonogram rozgrywek

  • Wrzesień 2015 r.

Uroczysta inauguracja sezonu.

Pierwszy turniej piłkarski rundy jesiennej.

  • Październik 2015 r.

Drugi turniej piłkarski rundy jesiennej.

Podsumowanie rundy jesiennej.

  • Kwiecień 2016 r.

Pierwszy turniej piłkarski rundy wiosennej.

  • Maj 2016 r.

Drugi turniej piłkarski rundy wiosennej.

Uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu.

.

Materiały do pobrania:

 

Regulamin Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej  >>>
.
Zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach >>>

.
Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem >>>
.
Lista zawodników rozgrywek >>>

.


Runda jesienna - Turniej Inauguracyjny

Ruszyła kolejna edycja Dolnośląskiej Ligi Placówek Resocjalizacyjnych, której organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Chęć udziału w tym sportowym przedsięwzięciu w roku szkolnym 2015/2016 zgłosiło 13 drużyn z placówek resocjalizacyjnych (młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii i zakłady poprawcze) z Dolnego Śląska.Sponsorem jesiennej rundy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych jest PZU Życie SA.

Pierwszy inauguracyjny turniej odbył się 24 września 2015 roku na boiskach przy Wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku „Aqua –Zdrój” .Spotkanie stanowiło pierwszą odsłonę rywalizacji placówek w rundzie jesiennej i pozwoliło na rozegranie 30 meczy pomiędzy poszczególnymi drużynami. Placówki rozegrały je zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, który zakłada rozegranie całej Ligi systemem każdy z każdym. Z uwagi na duże zainteresowanie  przedsięwzięciem, każda runda składa się z dwóch etapów. Drugi etap rundy jesiennej planowany jest na 21 października 2015 roku.

Wrześniowa rywalizacja przebiegała równocześnie na dwóch boiskach typu „Orlik”, co znacznie wpłynęło na płynność rozgrywania zawodów. Drużyny rozegrały średnio po 5 meczy w czasie 2*8 minut. Nad przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego czuwali profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN. Zwycięzcą pierwszego spotkania okazała się drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która wygrała wszystkie zaplanowane mecze uzyskując 18 punktów. 5 walkowerów przyznano drużynie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Wrocławia.

W turnieju przyznano zgodnie z regulaminem wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki) oraz nagrody indywidualne.

Najlepszy bramkarz – Paweł Swat (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Nysie)

Najlepszy zawodnik turnieju -  Dominik Szutkowski (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Nysie), Sebastian Bielawski (Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym)

Najlepszy strzelec turnieju – Dominik Szutkowski (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Nysie).

 

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>

 

Wyniki rozgrywek Turnieju na portalu walbrzyszek.com >>>

.

Fotorelacja z imprezy na portalu walbrzyszek.com >>>


Runda jesienna - Turniej II

II turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Placówek Resocjalizacyjnych, której organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu odbył się w dniu 21 października 2015 r. tradycyjnie już boiskach przy Wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku „Aqua –Zdrój”. Uczestniczące w turnieju drużyny mimo niesprzyjającej pogody dzielnie walczyły o jak największą liczbę punktów.

Nad przebiegiem zawodów, jak dotychczas, oprócz sędziego głównego czuwali profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN. Zwycięzcą spotkania okazała się drużyna z Zakładu Poprawczego w Sadowicach, która w klasyfikacji ogólnej na koniec Rundy Jesiennej również zajęła pierwsze miejsce.

W turnieju przyznano zgodnie z regulaminem wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki) oraz nagrody indywidualne.

Najlepszy bramkarz – Łukasz Janecki (Zakład Poprawczy w Sadowicach).

Najlepszy zawodnik turnieju -  Patryk Narożnik (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Wałbrzychu), Sebastian Bielawski (Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym), Paweł Rawski (Zakład Poprawczy w Sadowicach).

Najlepszy strzelec turnieju – Paweł Rawski (Zakład Poprawczy w Sadowicach).

Sponsorem jesiennej rundy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych jest PZU Życie SA.

.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju >>>


Runda wiosenna - Turniej I

Dnia 11.05.2016 roku na boiskach przy kompleksie Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został pierwszy turniej rundy wiosennej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej stanowił już trzecią odsłonę rywalizacji w roku szkolnym 2015/2016.  W turnieju wzięło udział 8 placówek. Na dwóch boiskach rozegrano 20 meczy.  Z uwagi na absencję 5 drużyn przyznano 24 walkowery. Podczas odprawy z kierownikami drużyn Sędzia Główny zawodów Fabian Kurzawiński oraz Koordynator Ligi  Radosław Zając przypomnieli zasady i regulamin rozgrywek.

Po uroczystej prezentacji drużyn pan Piotr Schienke - Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonał otwarcia turnieju. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, czemu sprzyjała ładna, słoneczna pogoda. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OPZN.

Rewelacją turnieju okazała się drużyna  ZPR z Brzegu Dolnego, która zdobyła 23 punkty i awansowała na trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji rozgrywek. Na pozycję lidera wysunęła się drużyna z MOW Nysa, za nią uplasował się zespół z Zakładu Poprawczego w Świdnicy .

 

W turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz - MARCIN ŚLEDŹ (ZP Świdnica ), MARCIN KRUSZYŃSKI (ZPR Brzeg dolny)

Najlepszy zawodnik turnieju - PAWEŁ MANIA (ZPR Brzeg Dolny), PATRYK KWIECIEŃ (ZPO nr 3 Wrocław)

Najlepszy strzelec  turnieju - PATRYK RUDEK   (ZPO nr 3  Wrocław) – 11 bramek.

Nasza drużyna, prowadzona przez pana Radosława Zająca, odniosła  cztery zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki, co w efekcie daje nam wysokie 5  miejsce.

Drużyna MOW Wałbrzych wystąpiła w składzie: Sebastian Siuda, Mateusz Żurawski, Patryk Sypień,  Kamil Zdończyk, Mikołaj Józefowski, Paweł Adamski, Artur Pierniak i Alan Dąbrowski.

.

Tabela wyników rozgrywek po pierwszym turnieju rundy wiosennej >>>


Runda wiosenna - Turniej II

LIGA - sezon 2015/2016 zakończony - mamy nowego Mistrza.

W dniu 10.06.2016 roku na boiskach kompleksu Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu odbył się czwarty turniej ligowy, który stanowił zarazem finał  tegorocznych rozgrywek Ligi.

Tradycyjnie, jak w każdym kolejnym turnieju, przyznano  wyróżnienia i nagrody. Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Wąsik z ZPO Nr 3 Wrocław, tytuł najlepszego strzelca otrzymał Paweł Mania z ZPR Brzeg Dolny, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Rudka z ZPO Nr 3 Wrocław.

Tegoroczne rozgrywki znacząco wsparły finansowo: firma Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

Liga to również promocja Dolnego Śląska, a w szczególności Wałbrzycha i jego najbliższych okolic. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz jednostki samorządu terytorialnego regionu wałbrzysko - świdnickiego przekazały dla uczestników zawodów liczne upominki i materiały promocyjne.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 13 drużyn: 12 placówek resocjalizacyjnych z terenu Dolnego Śląska oraz MOW Nysa z Opolszczyzny. Łącznie w trakcie 4 turniejów sezonu 2015/2016  rozegrano 150 meczy, w których strzelono 491 bramek. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OPZN.

Klasyfikacja końcowa

Rozstrzygnięcie w końcowej klasyfikacji rozgrywek przyniósł dopiero turniej finałowy.

Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w  Nysie, która w trakcie rozgrywek przegrała tylko jeden mecz i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Tegorocznym Wicemistrzem Ligi został zeszłoroczny mistrz drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 z Wrocławia.

Brązowy medal przypadł rewelacyjnej drużynie z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych z Brzegu Dolnego.

Najlepszym bramkarzem Ligi został Paweł Swat (MOW NYSA), najlepszym strzelcem Patryk Rudek (ZPO nr 3  WROCŁAW) z 32 bramkami. Jako najlepszych zawodników całych rozgrywek wskazano 5 chłopców: Pawła Manię (ZPR BRZEG DOLNY, Patryka Rudka (ZPO Nr 3  WROCŁAW), Sebastiana Bielawskiego (ZPR BRZEG DOLNY)), Alana Gryza (MOW NYSA), Mikołaja Józefowskiego (MOW WAŁBRZYCH).

Reprezentacja MOW Wałbrzych pod kierunkiem pana Radosława Zająca w składzie: Sebastian Siuda, Patryk Sypień, Mikołaj Józefowski, Mateusz Żórawski, Dawid Oźminkowski, Artur Pierniak, Grzegorz Morawiec, Damian Wojtasiński uplasowała się na bardzo wysokiej 5 piątej pozycji.

Kolejny sezon rozpoczynamy już we wrześniu.

 

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju rundy wiosennej >>>

.

Fotorelacja z Turnieju finałowego na portalu www.walbrzyszek.com >>>

.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z finałowego Turnieju Ligi Piłki Nożnej 2016 >>>