Liga » Liga 2014/2015

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


Liga 2014/2015

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych to przedsięwzięcie sportowe organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu w obecnej formie po raz pierwszy.

W roku szkolnym 2014/2015 w rozgrywkach bierze udział 11 drużyn z dolnośląskich placówek resocjalizacyjnych:

 

1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze

2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

3. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu

4. Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

7. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze

8. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu

9. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

10. Zakład Poprawczy w Sadowicach

11. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy


Zawody przeprowadzane są systemem turniejowym w formie 4 turniejów piłkarskich – dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej.

 

Harmonogram rozgrywek

  • Wrzesień 2014 r.

Uroczysta inauguracja Ligi.

Pierwszy turniej piłkarski rundy jesiennej.

  • Październik 2014 r.

Drugi turniej piłkarski rundy jesiennej.

Podsumowanie rundy jesiennej.

  • Kwiecień 2015 r.

Otwarcie rundy wiosennej.

Pierwszy turniej piłkarski rundy wiosennej.

  • Maj 2015 r.

Drugi turniej piłkarski rundy wiosennej.

Uroczyste podsumowanie rozgrywek.

 

Regulamin Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej  >>>
.

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach >>>

.

Zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach >>>
.
Oświadczenie o zapoznaniu sie z regulaminem >>>
.
Lista zawodników rozgrywek >>>
.


Runda jesienna - Turniej Inauguracyjny

Pierwszy, inauguracyjny turniej Ligi mamy już za sobą. Odbył się on 19 września 2014 r. na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój”. Do udziału w tym sportowym przedsięwzięciu zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii z terenu województwa dolnośląskiego. Zarówno pogoda, jak i atmosfera w trakcie turnieju były znakomite.

Turniej stanowił pierwszą część rywalizacji placówek w rundzie jesiennej i pozwolił na rozegranie aż 23 spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami. Drużyny rozegrały mecze zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, który zakłada przeprowadzenie rozgrywek ligowych systemem „ każdy z każdym”. Z uwagi na ogromne zainteresowanie przedsięwzięciem, każda runda składa się z dwóch etapów. Kolejny spotkanie  rundy jesiennej odbędzie się w październiku 2014 roku.

Turniej inauguracyjny rozpoczął się odprawą z udziałem kierowników drużyn, w czasie której sędzia główny zawodów, p. Tomasz Durajczyk oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając omówili podstawowe zasady, regulamin oraz informacje dotyczące Turnieju. Kierownicy przedłożyli dokumenty wymagane regulaminem, tj. listy zawodników oraz oświadczenia o akceptacji regulaminu.

Następnie p. Piotr Schienke – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonał uroczystego otwarcia rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, życząc uczestnikom pięknej sportowej rywalizacji w duchu fair – play.

Zawody odbywały sięrównocześnie na dwóch boiskach typu „orlik”, co bardzo pozytywnie wpłynęło na sprawnośćich przebiegu. Drużyny rozegrały średnio po 5 meczy. Czas trwania jednego meczu wynosił 2 x 8 minut. Nad przebiegiem zawodów, oprócz sędziego głównego czuwali sędziowie delegowani przez PZPN. Piękna aura jaka towarzyszyła zawodom pozwoliła na realizację Turnieju zgodnie z założonym planem.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 we Wrocławiu, która wygrała 5 meczy ze stratą jednego spotkania. Szczegóły rywalizacji przedstawiają  tabele wyników.
.

W turnieju, zgodnie z regulaminem,przyznano wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:
.

Najlepszy zawodnik turnieju:  Mateusz Warchoł – MOW MROWINY

Najlepszy strzelec  turnieju: Adrian Miśkowiec – MOW WROCŁAW ( 9 BRAMEK )

Najlepszy bramkarz: Dawid  Nowak – MOW WROCŁAW

Nagroda fair-play: Patryk Gołąbiewski– MOS KŁODZKO

.

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>

.

Wyniki rozgrywek na potralu walbrzyszek.com.>>> 

.

Fotorelacja na potralu walbrzych24.com.>>>

.


Runda jesienna - II Turniej rozgrywek

Dnia 16 października 2014 roku na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój” przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został II Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

W Turnieju, poza placówkami, które wzięły udział w rozgrywkach wrześniowych, uczestniczyły również drużyny z Zakładu Poprawczego w Świdnicy oraz z Zakładu Poprawczego w Sadowicach. Spotkanie stanowiło kolejną odsłonę rywalizacji placówek w rundzie jesiennej i pozwoliło na zorganizowanie aż 27 meczy pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rozegrano je zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

            II Turniej podobnie jak poprzedni  rozpoczął się odprawą kierowników drużyn. Sędzia główny zawodów p. Tomasz Durajczyk oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając ponownie przypomnieli podstawowe zasady oraz  regulamin Turnieju.

Następnie p. Emila Kłysz - Wicedyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonała uroczystej inauguracji II Turnieju, życząc uczestnikom pięknej sportowej zabawy w duchu fair – play.

Rywalizacja pomiędzy placówkami była bardzo zacięta.  Największą niespodziankę sprawili piłkarze z Zakładu Poprawczego w Świdnicy, którzy nie przegrali ani jednego  meczu i w chwili obecnej zajmują bardzo wysoką 3 lokatę. Pozostałe czołowe miejsca w tabeli zajmują drużyny z Wrocławia – Zespół Placówek Oświatowych i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2.

Pomimo niesprzyjających tego dnia warunków atmosferycznych i opadów deszczu, udało się zrealizować zaplanowane spotkania piłkarskie.  Przebieg meczy był prawidłowy. W trakcie zawodów przyznano dwa walkowery z powodu niezgłoszenia się drużyn na planowany mecz.

 

W turnieju zgodnie z regulaminem przyznano nagrody indywidualne:

Najlepszy Bramkarz -  SEBASTIAN GMIAT - MOS WROCŁAW oraz  GRZEGORZ ZACHOWICZ -  ZPR BRZEG DOLNY

Najlepszy Zawodnik Turnieju - KOROWACKI KAMIL (ZP ŚWIDNICA)

Najlepszy Strzelec Turnieju -  MICHAŁ JABŁOŃSKI ( 8 BRAMEK )

Nagroda Fair-Play- ADRIAN MIŚKOWIEC - MOW WROCŁAW
.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju >>>

.

Fotorelacja z II Turnieju rozgrywek na potralu walbrzych24.com.>>>

.


Runda jesienna - III Turniej rozgrywek

Dnia 15 listopada 2014 roku na boisku typu „Orlik” przy Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu odbył się uzupełniający III Turniej Rundy Jesiennej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej stanowił uzupełnienie rywalizacji  i pozwolił na rozegranie 5 meczy pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rywalizacja jak zawsze była na wysokim poziomie. Największą niespodziankę turnieju sprawili piłkarze z Zakładu Poprawczego w Sadowicach, którzy nie przegrali ani jednego meczu, dzięki czemu w chwili obecnej zajmują bardzo wysoką 3 lokatę. Piłkarze z Zakładu Poprawczego w Świdnicy również utrzymali dobrą passę i rywalizację w Rundzie Jesiennej zakończyli na miejscu pierwszym.

W trzech turniejach Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych odbyło się łącznie 55 meczy. Kolejne spotkania zostaną rozegrane w Rundzie Wiosennej.

 

W turnieju zgodnie z regulaminem przyznano wyróżnienia  oraz nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – DOMINIK TRUNKWALTER– ZP ŚWIDNICA
oraz  ŁUKASZ JANECKI – ZP SADOWICE 

Najlepszy zawodnik turnieju -  JACEK BĄK - ZP ŚWIDNICA 

Najlepszy strzelec  turnieju – PAWEŁ RAWSKI ( 8 BRAMEK ) ZP ŚWIDNICA

Nagroda fair-play - PATRYK NAROŻNIK – MOW WAŁBRZYCH

.

Tabela wyników rozgrywek po III Turnieju >>>

.


Runda wiosenna - IV Turniej rozgrywek

Dnia 28.04.2015 r. na boiskach przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Aqua-Zdrój  w Wałbrzychu rozegrany został IV Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który po raz kolejny do udziału w przedsięwzięciu zaprosił placówki resocjalizacyjne z Dolnego Śląska. Turniej stanowił  pierwszą odsłonę rywalizacji w rundzie wiosennej i pozwolił na rozegranie aż 28 spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami.

Rywalizacja przebiegała na dwóch boiskach równocześnie, co znacznie wpłynęło na płynność rozgrywania zawodów, nad przebiegiem których  oprócz sędziego głównego - p. Tomasza Durajczyka oraz koordynatora Ligi - p. Radosława Zająca, czuwali profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN.  Pomimo niesprzyjających warunków pogodnych udało się zrealizować zaplanowane spotkania piłkarskie.  

W turnieju, zgodnie z regulaminem, przyznano wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – KRZYSZTOF ANTOŃCZAK (MOW WAŁBRZYCH)

Najlepszy zawodnik turnieju -  DAMIAN HUDZIK (ZPO nr 3  Wrocław)

Najlepszy strzelec  turnieju – MICHAŁ JABŁOŃSKI (MOS nr 2 Wrocław) - 8 BRAMEK

Jak dotychczas w czterech turniejach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych rozegrano łącznie 83 meczy. Kolejne spotkania i uroczyste podsumowanie Ligi planowane jest na drugą połowę maja.


Tabela wyników rozgrywek po IV Turnieju >>>

.


Finał Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej 2014/2015

Dnia 29 maja 2015 roku na boiskach Wałbrzyskiego centrum rekreacyjno-sportowego „Aqua-Zdrój” rozegrany został V turniej, który stanowił finał  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Uroczystej inauguracji Turnieju dokonał Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – p. Piotr Schienke. Nad przebiegiem rozgrywek tradycyjnie już czuwali p. Tomasz Durajczyk – Sędzia Główny, p. Radosław Zając - Koordynator Ligi oraz profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN. Mecze przebiegały płynnie, jednakże z uwagi na nie zgłoszenie się na planowany do realizacji mecz, drużyn z Sadowic oraz Mrowin przyznano 9 walkowerów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, największą niespodziankę sprawili piłkarze gospodarza Turnieju. Drużyna pod kierownictwem p. Radosława Zająca zdobyła komplet punktów, dzięki czemu w klasyfikacji ogólnej zajęła bardzo wysokie drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Ligi. Kolejną niespodzianką była fantastyczna dyspozycja zawodników z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu, którzy awansowali na trzecie miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się jednak faworyci Ligi, czyli drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu, która utrzymała od początku do zakończenia Ligi pozycję lidera, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

 

Nagrody przyznane w V Turnieju:

Najlepszy bramkarz – SZYMON WĄSIK (ZPO nr 3  Wrocław) oraz NORBERT SOŁTYSIAK (ZPR BRZEG)

Najlepszy zawodnik turnieju -  DAMIAN HUDZIK (ZPO nr 3  Wrocław)

Najlepszy strzelec turnieju – SEBASTIAN BIELAWSKI ( ZPR BRZEG)

 

W  pięciu turniejach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych rozegrano łącznie 100 meczy, w których rywalizowało 11 zespołów. W przebiegu całej imprezy strzelono 301 bramek.

 

Zwycięzcy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych:

1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Mistrz Ligi

2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu - Wicemistrz Ligi

3. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu

 

Najlepszy Strzelec  Ligi:
Michał Jabłoński - 24  bramki (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu).

 

Tabela wyników rozgrywek po V Turnieju Ligi Piłki Nożnej >>>

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z V finałowego Turnieju Ligi Piłki Nożnej >>>