Liga » Liga 2019/2020

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


Liga 2019/2020

Zapraszamy drużyny z placówek resocjalizacyjnych do wzięcia udziału w tegorocznych rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej.

Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Dnia  24 września 2019 roku odbył się I Turniej Rundy Jesiennej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej tradycyjnie już rozegrany został na terenie kompleksu Aqua Zdrój i zgromadził 12 reprezentacji piłkarskich z Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. W turnieju inauguracyjnym udział wzięły drużyny z Wrocławia, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Szklarskiej Poręby, Zgorzelca, Mrowin, Bystrzycy Górnej, Walimia, Brzegu Dolnego, Nysy oraz Wałbrzycha.
W przebiegu Turnieju inauguracyjnego VII edycji Ligi rozegrano łącznie 32 bezpośrednie spotkania, w trakcie których bezapelacyjnie wyróżniły się zespoły z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie oraz Lwówka Śląskiego, które wygrały wszystkie swoje mecze, dzięki czemu wysunęły się na czoło tabeli. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się również drużyny z Mrowin oraz Bystrzycy Górnej, które na boisku pokazały serce do walki i ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Reprezentacja gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca ulokowała się na 7 miejscu wygrywając trzy z pięciu rozegranych spotkań.
Turniej pokazał, że sport, a przede wszystkim piłka nożna jest wspaniałym narzędziem, dzięki któremu możemy kształtować charakter  i postawę młodzieży. Przyjazdy do Wałbrzycha stanowią odskocznie od codziennego życia, rozwijają współpracę między placówkami, a przede wszystkim promują piękno regionu Dolnego Śląska. Zaangażowanie młodzieży przekłada się na poziom piłkarski przedsięwzięcia, który z roku na rok pokazuje potencjał drzemiący w reprezentantach placówek resocjalizacyjnych.
W przebiegu Turnieju wyróżniono zawodników wszystkich drużyn oraz przyznano nagrody dla  najlepszego strzelca – Aleksandra Lasek z ZPEW Lwówek Śląskiego (10 bramek), najlepszego zawodnika Turnieju – Konrada Byrskiego z MOW Nysa  oraz Radosława Szymiczek z MOW Nysa– najlepszego  bramkarza Turnieju.

.

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>