Liga » Liga 2019/2020

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

 


 

Liga 2019/2020

Zapraszamy drużyny z placówek resocjalizacyjnych do wzięcia udziału w tegorocznych rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej.

Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Dnia  24 września 2019 roku odbył się I Turniej Rundy Jesiennej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej tradycyjnie już rozegrany został na terenie kompleksu Aqua Zdrój i zgromadził 12 reprezentacji piłkarskich z Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. W turnieju inauguracyjnym udział wzięły drużyny z Wrocławia, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Szklarskiej Poręby, Zgorzelca, Mrowin, Bystrzycy Górnej, Walimia, Brzegu Dolnego, Nysy oraz Wałbrzycha.
W przebiegu Turnieju inauguracyjnego VII edycji Ligi rozegrano łącznie 32 bezpośrednie spotkania, w trakcie których bezapelacyjnie wyróżniły się zespoły z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie oraz Lwówka Śląskiego, które wygrały wszystkie swoje mecze, dzięki czemu wysunęły się na czoło tabeli. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się również drużyny z Mrowin oraz Bystrzycy Górnej, które na boisku pokazały serce do walki i ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Reprezentacja gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca ulokowała się na 7 miejscu wygrywając trzy z pięciu rozegranych spotkań.
Turniej pokazał, że sport, a przede wszystkim piłka nożna jest wspaniałym narzędziem, dzięki któremu możemy kształtować charakter  i postawę młodzieży. Przyjazdy do Wałbrzycha stanowią odskocznie od codziennego życia, rozwijają współpracę między placówkami, a przede wszystkim promują piękno regionu Dolnego Śląska. Zaangażowanie młodzieży przekłada się na poziom piłkarski przedsięwzięcia, który z roku na rok pokazuje potencjał drzemiący w reprezentantach placówek resocjalizacyjnych.
W przebiegu Turnieju wyróżniono zawodników wszystkich drużyn oraz przyznano nagrody dla  najlepszego strzelca – Aleksandra Lasek z ZPEW Lwówek Śląskiego (10 bramek), najlepszego zawodnika Turnieju – Konrada Byrskiego z MOW Nysa  oraz Radosława Szymiczek z MOW Nysa– najlepszego  bramkarza Turnieju.

.

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>


II Turniej Rundy Jesiennej w ramach Dolnośląskiej Ligi
Piłki Nożnej

Dnia 25.10.2019 roku odbył się II Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej, który stanowi półmetek rozgrywek w sezonie 2019/2020. Drużyny przybyłe do Wałbrzycha przywitała piękna jesienna pogoda, co pozwoliło na rozegranie w blasku słońca 14 meczy. Znaczna część pozostałych spotkań nie odbyła się z uwagi na absencję kilku drużyn, za co przyznane zostały walkowery. Turniej obfitował jednak w pełne zwrotów akcji sytuacje, bramki, a przede wszystkim pokaz wspaniałej gry w wykonaniu drużyn reprezentujących swoje placówki,  co w efekcie spowodowało zmiany w tabeli Ligi. Po dwóch turniejach rundy jesiennej na pozycję lidera wysunęła się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, która nie przegrała żadnego z rozegranych spotkań, uzyskując tym samym 32  punkty. Na kolejnym  miejscu znajduje się drużyna z MOW Mrowiny, która potwierdziła świetną formę z pierwszego turnieju i zakończyła rundę jesienną z liczbą 31 oczek. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny z MOW Nysa oraz gospodarze Turnieju MOW Wałbrzych, którzy tego dnia zaprezentowali się wspaniale, nie przegrywając żadnego meczu. Zawodnicy z MOW Wałbrzych zdobyli większość wyróżnień w turnieju: Mateusz Lewandowski (najlepszy strzelec) oraz Jakub Kusik (najlepszy bramkarz). Najlepszym zawodnikiem Turnieju został jednogłośnie wybrany Norbert Sołonicki reprezentujący drużynę z MOW Szklarska Poręba. Turniej udowodnił po raz kolejny, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a mecze które będą rozgrywane w rundzie wiosennej w roku 2020 będą pełne emocji i zawziętej walki. Różnice w tabeli oscylują bowiem w granicach zaledwie kilku punktów co sprawia, że walka o Mistrzostwo Dolnego Śląska jest w dalszym ciągu otwarta.

.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju >>>


Podsumowanie sezonu 2019 - 2020

Rok szkolny 2019/2020 upłynął pod znakiem wielu specyficznych wydarzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Stan ten bezpośrednio przełożył się również na brak możliwości rozegrania Rundy Wiosennej rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. 

Placówki wykazały się jednak niezwykłym zaangażowaniem w przeprowadzone zawody, stąd decyzją Organizatora  za klasyfikację  końcową Ligi w sezonie 2019/2020 uznano klasyfikację po turniejach rozegranych w Rundzie Jesiennej.

W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach udział wzięło 13 placówek z obszaru Dolnego Śląska oraz Śląska Opolskiego, które reprezentowało 104 zawodników. W przebiegu Rundy Jesiennej zawodnicy strzelili łącznie 211 bramek, tworząc tym samym piękne piłkarskie widowisko. Zawodnicy pokazali, że sport nie zna granic, a wysokie umiejętności piłkarskie Zawodników oraz zaangażowanie Trenerów tworzy niezapomnianą atmosferę przedsięwzięcia, które realizowane jest przez Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu od 2013 roku. Wysoka frekwencja i ogromne zainteresowanie młodzieży naszymi rozgrywkami pozwalają z nadzieją oczekiwać na uregulowanie się sytuacji epidemiologicznej w kraju i realizację kolejnej edycji w roku szkolnym 2020/2021.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Mistrzem Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych w roku szkolnym 2019/2020 została drużyna z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Tytuł Wicemistrza, a tym samym drugie miejsce w tabeli wywalczyła drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, natomiast III miejsce przypadło reprezentacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie.

Szczegółowe wyniki rozgrywek znajdziecie Państwo w tabeli zamieszczonej poniżej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i zachęcamy do udziału w najbliższej edycji Ligi.

 

Komplet wyników klasyfikacji końcowej sezonu 2019 - 2020 >>>