Liga » Liga 2021/2022

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


I Turniej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych 2021/2022

Po długim okresie oczekiwania spowodowanym okresem pandemii Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych w pełnym wymiarze powróciła do swojego tradycyjnego, ligowego charakteru. Można by rzec, że powróciła w wielkim stylu, bowiem na boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniu 5.10.2021 zameldowało się aż 11 drużyn. Piłkarze biorący udział w tegorocznej VIII edycji Ligi przybyli z różnych zakątków województwa dolnośląskiego, ale udział w imprezie wzięły również placówki reprezentujące Śląsk – Kuźnia Raciborska oraz Śląsk Opolski – drużyna z Nysy. W tegorocznej edycji nasze województwo reprezentowały drużyny z: Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Brzegu Dolnego, Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Walimia, Mrowin oraz Wałbrzycha. Piękna pogoda, która zagościła w słonecznym i uzdrowiskowym Szczawnie Zdrój wprawiła zgromadzonych w świetny nastrój, który z kolei przełożył się na możliwość optymalnego przeprowadzenia naprawdę pięknych, sportowych zawodów. Piłkarze reprezentujący placówki  o charakterze resocjalizacyjnym wykreowali świetne piłkarskie widowisko, które dzięki wysokiej frekwencji przypomniało najlepsze lata prowadzonej w Wałbrzychu idei rozgrywek ligowych. W zawodach udział wzięło łącznie 90 piłkarzy, którzy w trakcie 28 bezpośrednich meczy strzelili blisko 130 bramek. Każda akcja, każda bramka to efekt zaciętej walki na boisku, która przebiegała w myśl zasad fair – play. Po kilkugodzinnej rywalizacji poznaliśmy wyniki po I Turnieju rundy jesiennej. Największą liczbę punktów i tym samym fotel lidera tabeli objęła drużyna gospodarzy DMOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radka Zająca, która tego dnia wygrała 4 spotkania remisując tylko z drugą drużyną Turnieju – ZPR w Brzegu Dolnym. Obie reprezentacje zgromadziły tą samą liczbę punktów, a w bezpośrednim meczu zremisowały. Lepszy bilans bramek zachowała jednak drużyna z DMOW Wałbrzych, która aktualnie przewodzi w tabeli. Jedną z rewelacji Turnieju okazała się drużyna z Kuźni Raciborskiej, która  notując jedną porażkę zajmuje aktualnie 3 miejsce w tabeli. W przebiegu bardzo zaciętej rywalizacji pozostałe placówki nie odstępują czołówki na krok, co sprawia że kolejny Turniej Rundy Jesiennej zapowiada bardzo zaciętą  i ciekawą rywalizację.

 

W Turnieju przyznano pamiątkowe dyplomy i nagrody dla wyróżniających się zawodników:

Tytuł najlepszego strzelca Turnieju – Jakub Mrówka (MOW NYSA).

Tytuł najlepszego bramkarza Turnieju – Dominik Sułkowski (DMOW Wałbrzych) oraz Damian Rybiński (Kuźnia Raciborska).

Tytuł najlepszego zawodnika Turnieju – Krystian Płotkowski (MOS Jelenia Góra).

 

Wyniki I Turnieju Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2021/2022 >>>II Turniej rundy jesiennej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Dnia 19.10.2021 roku odbył się II Turniej rundy jesiennej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Tego dnia do słonecznego Szczawna Zdroju przyjechało 9 drużyn, aby rozegrać pozostałe mecze. Po raz kolejny na dwóch boiskach równocześnie odbywały się pojedynki piłkarzy z poszczególnych placówek, a poziom piłkarski widowiska można ocenić na bardzo wysokim poziomie. Drużyny, które pojawiły się na murawie doskonale wiedziały, iż stawką zawodów jest jak najlepsza pozycja wyjściowa po całej rundzie jesiennej, która daje zarazem perspektywę walki o najwyższe lokaty.

Po dwóch turniejach, a tym samym kilku godzinach gry na boisku poznaliśmy długo oczekiwane wyniki. Największą liczbę punktów (24) i tym samym fotel lidera tabeli objęła drużyna z  MOW Szklarska Poręba, która w dwóch turniejach doznała tylko 2 porażek. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy DMOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radka Zająca, która przegrała tylko jedno spotkanie ze wspomnianym liderem tabeli, a także zremisowała z drużyną  ZPR w Brzegu Dolnym oraz MOW Nysa.  W przebiegu bardzo zaciętej rywalizacji pozostałe placówki nie odstępują czołówki na krok, co sprawia że kolejny Turniej Rundy Wiosennej w 2022 roku zapowiada bardzo zacięte widowisko sportowe.

 

W Turnieju przyznano pamiątkowe dyplomy i nagrody dla wyróżniających się zawodników:

 

Tytuł najlepszego strzelca II Turnieju – Kewin Olejarz (MOW Szklarska Poręba),

Tytuł najlepszego zawodnika  II Turnieju – Damian Magier (MOW Szklarska Poręba),

Tytuł najlepszego bramkarza II Turnieju – Damian Wiczok (DMOW Wałbrzych).

.

Wyniki II Turnieju Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2021/2022 >>>