Współpraca » Mistrzostwa Tenisa Stołowego

VI Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych
w Tenisie Stołowym - 18 listopada 2021

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym to wydarzenie cykliczne odbywające się corocznie, od roku 2015.

W związku z pandemią tegoroczne Mistrzostwa odbyły się nie, jak zazwyczaj w marcu, ale dopiero w dniu 18.11.2021r. Tym razem na zawody, rozegrane w hali sportowej MOSIR w Szczawnie – Zdroju, stawiło się 11 placówek resocjalizacyjnych. Reprezentowane były zakłady poprawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii z terenu Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego. W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z Głogowa, Nysy, Kłodzka, Walimia, Wrocławia,  Lwówka Śląskiego, Włosienia, Sobótki, Jawora, no i oczywiście Wałbrzycha. Do zawodów, w rywalizacji indywidualnej i drużynowej, przystąpiło łącznie 31 chłopców oraz 10 dziewcząt.

Organizator imprezy – Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu zadbał o to, aby zawody przeprowadzone zostały na najwyższym organizacyjnym i sportowym poziomie. Wsparcie finansowe udzielone przez organ prowadzący wymiernie wzmocniło starania Organizatora. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt zaangażowania się dużej grupy pracowników i wychowanków Ośrodka w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju – 50 % wszystkich pracowników i 50 % wszystkich wychowanków placówki integrowało się w realizacji tego przedsięwzięcia.  

Wydarzenie objęte było  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zwycięzcy rywalizacji oprócz zwyczajowych pucharów, medali i pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe i upominki.

Szczególne podziękowania za udzielone wsparcie  Organizator Mistrzostw kieruje do Pana Marszałka Marcina Krzyżanowskiego, Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Rynku Pracy Pana Jerzego Komorowskiego i Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Sławomira Jachimowskiego.

 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

 

Klasyfikacja drużynowa chłopców:

 1. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze
 2. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu
 3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim

 

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

 1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Kłodzku
 2. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu
 3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców:

 1. Mateusz Bachanek (MOS Nysa)
 2. Jakub Reh (DMOW Jawor)
 3. Kamil Kijanka (DMOW Jawor)

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:

 1. Wanesa Dąbek (MOS Walim
 2. Nikola Możejko (MOS Kłodzko)
 3. Maja Opałka (MOW Sobótka)

 

Zbiorcza relacja z dotychczasowych edycji Mistrzostw dostępna jest pod linkiem:

http://mowwalbrzych.pl/92-mistrzostwa-tenisa-stolowego/

 

Zapraszamy również do obejrzenia krótkich relacji filmowych z wcześniejszych edycji Mistrzostw, które dostępne są pod poniższymi linkami:

V Mistrzostwa:

https://www.youtube.com/watch?v=zIsggAk4JDU

IV Mistrzostwa:

https://www.youtube.com/watch?v=HlVpYwAP7LY

III Mistrzostwa:

https://www.youtube.com/watch?v=IzRP8nB7otc

 

Tabela wyników Mistrzostw Tenisa Stołowego 2021 >>>

Zdjęcia - K. Machowczyk


V Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych
w Tenisie Stołowym - 22 marca 2019r.

Początek wiosny w naszym regionie już od pięciu lat upływa pod znakiem zmagań sportowych w tenisie stołowym. Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych przyciągają do Wałbrzycha amatorów tej dyscypliny z regionu Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Śląska Opolskiego. Młodzi adepci tenisa stołowego dnia 22.03.2019 roku przybyli Wałbrzycha, aby spróbować swoich sił w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. Do zawodów przystąpiło łącznie 45 chłopców oraz 15 dziewcząt. Organizator imprezy – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu zadbał, aby zawody odbyły się na możliwie najwyższym poziomie.  Impreza objęta została Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego - p. Cezarego Przybylskiego oraz Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha - dr Romana Szełemeja.

Tenis stołowy w środowisku placówek resocjalizacyjnych to dyscyplina szczególna, bowiem jest dostępna dla każdego. Wychowankowie tego typu placówek, szczególnie w okresie zimowym szlifują swoje umiejętności, które w połączeniu z wytrwałością i rzetelnym treningiem dają solidne rzemiosło, które później mogą zaprezentować na arenie zmagań Mistrzostw Dolnego Śląska. Młodzież bierze zatem udział nie tylko w wydarzeniu sportowym, ale i wychowawczym. Zdobyte medale, puchary i nagrody dla uczestników, ale i sama możliwość pokazania się „z tej lepszej strony” kształtuje charakter młodzieży, często określanej mianem „trudnej”.

Tegoroczna impreza udowodniła, że w tych młodych ludziach drzemie niezwykły potencjał, a sportowy i wychowawczy udział Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu w środowisku placówek resocjalizacyjnych w całym regionie przynosi zakładane rezultaty. Uczestnicy zawodów zostawiają w naszym mieście emocje sportowe, a wracają ze wspaniałym doświadczeniem, nowymi znajomościami i dobrym nastrojem.

Tegoroczne zawody pozwoliły na rozegranie blisko 200 bezpośrednich meczy, które po kilkugodzinnej walce pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników, zawodniczki oraz drużyny na Dolnym Śląsku.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW

 

Klasyfikacja drużynowa – dziewczęta

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska   – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu   

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu

3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce

 

Klasyfikacja drużynowa – chłopcy

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

 

Klasyfikacja indywidualna – dziewczęta

Mistrzyni Dolnego Śląska – Eliza Siewierska (ZPO nr 3 Wrocław)

Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Wanessa Dąbek (MOS Walim )

3 miejsce – Klaudia Maciejewska (MOS Walim )

4 miejsce – Nikola Ligenza ( MOW Sobótka)

 

Klasyfikacja indywidualna – chłopcy

Mistrz Dolnego Śląska – (MOW Babimost)

Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin )

3 miejsce – Daniel Łatak  (MOS Nysa)

4 miejsce – Bogumił Korzeb (MOW Jawor)

 

Tabela wyników Mistrzostw Tenisa Stołowego 2019 >>>

Zdjęcia - K. Machowczyk, T. Gołębiewski.....


IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym
27 marca 2018

Dnia 27.03.2018 roku w kompleksie Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, rozegrane zostały IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki z Dolnego Śląska oraz placówki z regionu województwa opolskiego oraz wielkopolskiego. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz największych imprez sportowych organizowanych przez placówki resocjalizacyjne i z upływem czasu przyciąga coraz większą liczbę chętnych zawodników. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego p. Cezarego Przybylskiego, a uroczystej inauguracji imprezy dokonał  Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim  – p. Jerzy Więcławski.

Po obu stronach stołu naprzeciw siebie stanęli wychowankowie – reprezentanci różnych placówek typu MOS, MOW oraz Zakładów Poprawczych min. z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Nysy, Babimostu, Strzelina, Świdnicy, Mrowin, Sobótki, Kłodzka, Walimia, Smolnika , Jawora oraz Wałbrzycha. Uczestnicy turnieju to tzw. „trudna młodzież”, która tego dnia swym zaangażowaniem oraz umiejętnościami udowodniła, że sport nie ma granic, a poziom sportowy imprezy kształtował się na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę najważniejszy walor imprezy, czyli jej aspekt wychowawczy uczestnicy zapoznani zostali z zasadami fair-play, a całej imprezie przyświecało hasło „Pamiętamy – 100 lat Niepodległej”. W związku z tą podniosłą ideą odegrany został „Mazurek Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu p. Piotr Schienke nawiązał w przemowie do młodzieży do tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.

Współzawodnictwo chłopców przebiegało na ośmiu stołach równocześnie, natomiast dziewczęta  rywalizowały na jednym stanowisku. W sumie przeprowadzono około 160 bezpośrednich spotkań, a  drużyny rozegrały średnio po 15 meczy.

W Turnieju przyznano nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy, a wyniki rywalizacji ukształtowały się następująco:

 

Rywalizacja drużynowa – chłopcy

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w  Babimoście

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie  

III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zespole Placówek Specjalnych w  Nysie

 

Rywalizacja indywidualna (dziewczęta)

Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)

Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)

III  miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka)

 

Rywalizacja indywidualna (chłopcy)

Mistrz Dolnego Śląska – Kewin Gruszka (MOW Nysa)

Vicemistrz Dolnego Śląska – Jacek Jakubowski (ZPO Strzelin)

3 miejsce – Łukasz Tęcza (MOS Walim)

 

Tabela wyników Mistrzostw Tenisa Stołowego 2018 >>>

 

Fotorelacja z Mistrzostw w Telewizji Wałbrzych >>>

 

Fotorelacja z Mistrzostw na portalu www.walbrzych24.com >>>

 

Fotorelacja z Mistrzostw na portalu www.walbrzyszek.com >>>


Zdjęcia - K. Machowczyk, T. Gołębiewski.....


III Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym
30 marca 2017

W dniu 30.03.2017 roku, tradycyjnie już w kompleksie Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, rozegrane zostały III Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki resocjalizacyjne  z Dolnego Śląska oraz placówki z  województw opolskiego i wielkopolskiego. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz największych imprez sportowych organizowanych przez placówki resocjalizacyjne i z upływem czasu przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

Pan Piotr Schienke Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonał uroczystej inauguracji Mistrzostw życząc uczestnikom satysfakcji ze sportowej rywalizacji.

Po obu stronach stołu naprzeciw siebie stanęli wychowankowie – reprezentanci 18 placówek typu MOS, MOW oraz Zakładów Poprawczych. Mistrzostwa rozegrane zostały na 10 profesjonalnych stołach, na których rywalizowało 54 chłopców oraz 10 dziewcząt. Warto podkreślić, że uczestnicy imprezy rywalizowali ze sobą na osprzęcie sportowym, który wykorzystywany jest do obsługi zawodów rangi mistrzostw Europy, które odbywają się w kompleksie Aqua Zdrój.

W sumie rozegrano około 190 bezpośrednich spotkań, a  drużyny rozegrały średnio po 20 meczy rozgrywanych systemem grupowo – pucharowym. Nad przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego czuwali sędziowie stołowi. 

W imprezie udział wzięły następujące  placówki :

 

1. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W NYSIE
2. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO –
   WYCHOWAWCZYCH W LWÓWKU ŚLĄSKIM
3. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W BABIMOŚCIE
4. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH W BRZEGU DOLNYM
5. OŚRODEK SOCJOTERAPII W NYSIE
6. ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH W SADOWICACH
7. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W JAWORZE
8. ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 3 WE WROCŁAWIU
9. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W WAŁBRZYCHU
10. ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH W ŚWIDNICY
11. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH W SMOLNIKU
12. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W WAŁBRZYCHU
13. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W JELENIEJ GÓRZE
14. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH W WALIMIU
15. ZESPÓŁ PLACÓWEK SOCJOTERAPEUTYCZNYCH W KŁODZKU
16. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
17. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO –
     WYCHOWAWCZYCH W LWÓWKU ŚLĄSKIM
18. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W SOBÓTCE

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW


Klasyfikacja drużynowa – dziewczęta

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska   – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce  

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu

3 miejsce – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

 

 

Klasyfikacja drużynowa – chłopcy

Drużynowy Mistrz Dolnego Śląska – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie  

Drużynowy Vicemistrz Dolnego Śląska  – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim

3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

 

Klasyfikacja indywidualna – dziewczęta

Mistrzyni Dolnego Śląska – Jolanta Gąsior (ZPO nr 3 Wrocław) – tytuł zdobyty już po raz trzeci z rzędu.

Vicemistrzyni Dolnego Śląska  – Zuzanna Adamska (MOW Sobótka)

3 miejsce – Klaudia Rzepa (MOW Sobótka)

 

Klasyfikacja indywidualna – chłopcy

Mistrz Dolnego Śląska – Jacek Zawadzki (MOW Nysa)

Vicemistrz Dolnego Śląska – Emil Bekisz (MOW Nysa)

3 miejsce – Sebastian Karst (MOW)

 

Tabela wyników rozgrywek III Mistrzostw Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym >>>

Zdjęcia - K. Machowczyk....


II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym
2 marca 2016

W dniu 02.03.2016 roku w hali głównej  kompleksu Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu rozegrane zostały II Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki resocjalizacyjne  z Dolnego Śląska. Tegoroczne Mistrzostwa, podobnie jak ubiegłoroczna impreza, zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

W Mistrzostwach wzięło udział 63 zawodników i zawodniczek z 19 placówek resocjalizacyjnych z obszaru Dolnego Śląska, a także placówki z województwa opolskiego oraz wielkopolskiego.

W zawodach reprezentowane były:

 

1. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH W BRZEGU DOLNYM

2. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W WAŁBRZYCHU

3. ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH W ŚWIDNICY

4. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH W WALIMIU

5. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII W JELENIEJ GÓRZE

6. ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH W SADOWICACH

7. ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZYCH W LWÓWKU ŚLĄSKIM

8. ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W STRZELINIE

9. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII NR 3 WE WROCŁAWIU

10. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W BABIMOŚCIE

11. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W MROWINACH

12. ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 3  WE WROCŁAWIU

13. ZESPÓŁ PLACÓWEK SOCJOTERAPEUTYCZNYCH W KŁODZKU

14. ZESPÓŁ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

15. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W JAWORZE

16. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W NYSIE

17. ZESPÓŁ RESOCJALIZACYJNY  W IWINACH

18. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W SOBÓTCE

19. MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W WAŁBRZYCHU.

 

Klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco:


Rywalizacja drużynowa – dziewczęta:
1 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce  - Tytuł Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska w kategorii dziewcząt
2 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu im. Wojtka Bellona/Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Tytuł Drużynowego Vice-Mistrza Dolnego Śląska w kategorii dziewcząt
3 miejsce – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu

Rywalizacja drużynowa – chłopcy:
1 miejsce –  Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim - Tytuł Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska w kategorii chłopców
2 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie – Tytuł Drużynowego Vice-Mistrza Dolnego Śląska w kategorii chłopców
3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

Rywalizacja indywidualna - dziewczęta:
1 miejsce – Jolanta Gąsior (MOW  Wrocław im. Wojtka Bellona/ZPO nr 3 Wrocław): Tytuł  Mistrzyni Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym
2 miejsce – Natalia Olichwer (MOW Sobótka): Tytuł  Vice-Mistrzyni Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym
3 miejsce – Magdalena Olszowska (ZPS Kłodzko)

4 miejsce – Paulina Kolec (MOW Sobótka)

Rywalizacja indywidualna - chłopcy:
1 miejsce – Maciej Szlęzak (MOW Nysa): Tytuł  Mistrza Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych
w Tenisie Stołowym
2 miejsce – Dawid Oźminkowski (MOW Wałbrzych): Tytuł  Vice-Mistrza Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym
3 miejsce – Alan Dąbrowski (MOW Wałbrzych)

4 miejsce – Jan Ciepłowski (MOW Babimost).

 

Całe zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji. Widoczne było ogromne zaangażowanie młodzieży w rozgrywane zawody. Na uwagę zasługuje sukces organizacyjny oraz zespołowa współpraca i zaangażowanie wielu pracowników i wychowanków MOW Wałbrzych w organizację tego istotnego przedsięwzięcia.

W turnieju wszystkim uczestnikom przyznano pamiątkowe puchary, dyplomy i  medale,  a także wręczono statuetki i puchary zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

 

Tabela wyników rozgrywek II Mistrzostw Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym >>>


I Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym
31 marca 2015

I Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym odbyły się dnia 31 marca 2015 r. w Hali widowiskowo – sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego AQUA – ZDRÓJ w Wałbrzychu. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który do udziału w przedsięwzięciu zaprosił placówki  resocjalizacyjne z Dolnego Śląska. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha.
Udział w Mistrzostwach wzięło 62 wychowanków z 17 następujących placówek: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy Zespole  Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Szklarskiej Porębie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w  Wałbrzychu, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 3 we Wrocławiu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 2 we Wrocławiu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  im. Wojtka Bellona we Wrocławiu, Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce, Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu.
Rywalizacja chłopców przebiegała na ośmiu stołach równocześnie, natomiast dziewczynki rywalizowały na dwóch stanowiskach. Drużyny odbyły średnio po 15 meczy rozgrywanych systemem grupowo - pucharowym. Nad przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego -  p. Tomasza Durajczyka, czuwali przeszkoleni sędziowie stolikowi.

 

Ostateczna klasyfikacja ukształtowała się następująco:

 

Rywalizacja drużynowa – dziewczęta:
1 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce  
2 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy  im. Wojtka Bellona we Wrocławiu
3 miejsce – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu

Rywalizacja drużynowa – chłopcy:
1 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze
2 miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim
3 miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

Rywalizacja indywidualna - dziewczęta:
1 miejsce – Jolanta Gąsior (MOW  Wrocław)
2 miejsce – Magdalena Olszewska (ZPS Kłodzko)
3 miejsce – Paulina Kolec (MOW Sobótka)

Rywalizacja indywidualna - chłopcy:
1 miejsce – Dawid Nowakowski (MOW Mrowiny)
2 miejsce – Borys Marecki (MOS nr 2 Wrocław)
3 miejsce – Stanisław Monastyrski (ZPEW Lwówek Śląski)

.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z I Mistrzostw Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym >>>


Zdjęcia - K. Machowczyk, K. Jefmański, T. Gołębiewski.....