Liga » Liga 2017/2018

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


To już piąta edycja Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.
Rozgrywki objęte są Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

W rozgrywkach, w sezonie 2017/2018, biorą udział drużyny z 7 dolnośląskich placówek resocjalizacyjnych oraz jedna z województwa opolskiego.  

1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze

2. Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

3. Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu

4. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie

6. Zespół Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej

7. Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim

8. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

W roku szkolnym 2017/2018, rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem turniejowym w formie
3 turniejów piłkarskich – jeden turniej w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej.

 

Harmonogram rozgrywek

  • Październik 2017 r.

Uroczysta inauguracja sezonu.

  • Maj 2018 r.

Pierwszy turniej piłkarski rundy wiosennej.

  • Czerwiec 2018 r.

Drugi turniej piłkarski rundy wiosennej.

Uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu.

.

Materiały do pobrania:

 

Regulamin Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej  >>>
.
Zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach >>>

.
Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem >>>
.
Lista zawodników rozgrywek >>>


Pierwszy Turniej Piłkarski Rundy Jesiennej - 19.10.2017

Turniej inauguracyjny V edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych za nami.

Piękna złota jesień zawitała na boiska przy kompleksie Aqua – Zdrój w Wałbrzychu,  gdzie 19.10.2017 roku rozegrany został I Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

U podnóża Chełmca w pięknych okolicznościach przyrody osiem zespołów reprezentujących placówki z Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego spotkało się tradycyjnie już, aby zmierzyć się w ligowych zmaganiach. Turniej zainaugurował piątą już edycję tej wspaniałej piłkarskiej imprezy, która rozgrywana jest pod Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Drużyny po uroczystej inauguracji sezonu 2017/2018 , której dokonał Dyrektor Ośrodka p. Piotr Schienke przystąpiły do zaciętej rywalizacji, która toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, a pieczę nad przebiegiem Turnieju sprawowali profesjonalni sędziowie delegowani przez OZPN.

Po blisko 5 godzinach sportowej walki, 28 zaciętych meczach, 101 strzelonych bramkach i niezliczonej ilości sportowych emocji; piłkarze zakończyli rywalizację w rundzie jesiennej. Tego dnia bezkonkurencyjna okazała się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, która wysunęła się na czoło tabeli. Tuż „po piętach” depcze liderowi reprezentacja ZPO nr 3 z Wrocławia, która traci do lideratylko jeden punkt.  Przed zbliżającą się w przyszłym roku rundą wiosenną  rywalizacja jest cały czas otwarta, a niewielkie straty punktowe rozbudzają w sercach młodych piłkarzy pragnienie rewanżu.

W przebiegu zawodów wyróżniono  za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy zawodnik Turnieju - Sebastian Karst (ZPEW Lwówek Śląski)

Najlepszy bramkarz - Konrad Michalak (ZPEW Lwówek Śląski)

Najlepszy strzelec - Sebastian Ridel (ZPO nr 3 Wrocław )

.

Tabela wyników rozgrywek po I Turnieju >>>


Drugi Turniej Piłkarski Rundy Wiosennej - 10.05.2018

Dnia 10.05.2018 roku w blasku słońca i pięknej wiosennej aury na boiskach bocznych kompleksu Aqua – Zdrój w Wałbrzychu rozegrany został turniej naugurujący rundę wiosenną w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej stanowił kolejną odsłonę rywalizacji młodych piłkarzy, którzy ze względu na różne, najczęściej trudne okoliczności życiowe trafili do placówek resocjalizacyjnych. Przedsięwzięcie to stanowi jedno z najbardziej wyczekiwanych i znaczących wydarzeń sportowych w środowisku placówek resocjalizacyjnych. Impreza ta, która ma charakter cyklicznie organizowanych turniejów piłkarskich przyciąga do Wałbrzycha amatorów piłki nożnej z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Bystrzycy Górnej, Kłodzka, a także Nysy. Impreza ta od 2013 roku organizowana jest przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu i objęta jest Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Drużyny tego dnia wzięły udział w podniosłej uroczystości upamiętnienia Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która przypada w bieżącym roku.  Młodzież odśpiewała  „Mazurka Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego p. Piotr Schienke przypomniał okoliczności tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.  Hasłem przewodnim V edycji rozgrywek ligowych  jest” „Pamiętamy – 100 lat NIEPODLEGŁEJ”.

W dalszej części drużyny przystąpiły do zaciętej rywalizacji, która toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, a pieczę nad przebiegiem Turnieju sprawowali profesjonalni sędziowie delegowani przez OZPN.

Tego dnia bezkonkurencyjna ponownie okazała się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej. Po fantastycznej walce na pozycji vice-lidera znajduje drużyna z ZPR Brzeg Dolny, a rewelacyjnie grająca tego dnia drużyna gospodarzy MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca  uplasowała się na wysokim miejscu trzecim. To było wspaniałe piłkarskie święto obfitujące w fantastyczne bramki i kawał dobrego futbolu.

W przebiegu zawodów wyróżniono  za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik Turnieju - Sebastian Karst (ZPEW Lwówek Śląski)

Najlepszy bramkarz - Konrad Michalak (ZPEW Lwówek Śląski)

Najlepszy strzelec – Marek Czajka  (ZPR Brzeg Dolny )

.

Tabela wyników rozgrywek po II Turnieju >>>

.

Fotorelacja z imprezy na portalu www.walbrzyszek.com >>>


Turniej Finałowy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych - 12.06.2018

W dniu 12.06.2018 roku na stadionie „Gwarka Wałbrzych” odbył się długo oczekiwany Turniej Finałowy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, której organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Przedsięwzięcie objęte jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – p. Cezarego Przybylskiego. Wsparcie sponsorskie zapewniła firma Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Po całorocznych zmaganiach młodych piłkarzy reprezentujących placówki resocjalizacyjne z terenu Dolnego Śląska przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie.  W  sezonie 2017/2018 przeprowadzono łącznie trzy turnieje, rozegrano ok. 60 spotkań, strzelono ponad 200 bramek, a piłkarskie umiejętności zawodników budziły podziw zarówno ich opiekunów, jak przyglądających się zawodom gości. Warto podkreślić, że Liga  stała się  ważnym elementem codziennego funkcjonowania placówek resocjalizacyjnych. Na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych w środowisku resocjalizacyjnym.

Turniej Finałowy stał się również okazją do promocji Dolnego Śląska, a w szczególności regionu wałbrzyskiego. Materiały promocyjne otrzymane z jednostek samorządu terytorialnego powędrowały wraz z uczestnikami Ligi do ich placówek, a także domów rodzinnych znajdujących się w różnych stronach Polski.

Ważnym aspektem, szczególnie podkreślanym przez  Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu p . Piotra Schienke  jest krzewienie wartości patriotycznych i ich korelacja z wychowaniem młodzieży.  Tegoroczne rozgrywki ligowe wpisane były w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i prowadzone były pod hasłem: „Pamiętamy – 100 lat NIEPODLEGŁEJ”.  Odnoszenie się do historii, wspólne śpiewanie hymnu Polski, budowało w  młodych ludziach poczucie wspólnoty i tożsamości narodowej.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Placówek – Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, która po fantastycznej grze wywalczyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Zaszczytny tytuł Vice – Mistrza zdobyła ekipa z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Po świetnej i równej grze  III miejsce zdobyła prowadzona przez p. Radosława Zająca drużyna gospodarzy Turnieju – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.  Wszystkie drużyny uczestniczące w Lidze zostały uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami specjalnymi, a na szyjach młodych piłkarzy zawisły medale, z którymi dumnie powrócili do swoich placówek.

Tytuł „Najlepszego Strzelca Ligi” uzyskał Sebastian Ridel z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu (17 bramek), natomiast „Najlepszym Bramkarzem Ligi” okazał się Konrad Michalak ze zwycięskiego Lwówka Śląskiego.

 

Tabela wyników rozgrywek po III Turnieju Finałowym >>>

 

Fotorelacja z imprezy na portalu www.walbrzyszek.com >>>