Wydarzenia » MISTRZOSTWA POLSKI W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

Jesteśmy trzecią drużyną w Polsce !!!

Piękny czerwcowy weekend w grupie III  upłynął pod znakiem wędkarstwa. Najpierw zawody z okazji Dnia Dziecka w naszym Kole PZW, a następnie  dnia 9.06.2019 roku grupa pod opieką p. Radka Zająca udała się Górny Śląsk, gdzie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował   VI Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Nasza drużyna w składzie: Rafał Mazur, Marcin Krywin oraz Kacper Lenarczyk, a także niezastąpieni pomocnicy: Mateusz Krzemiński, Alan Czerwiński oraz Hubert Jagiełło zajęła zaszczytne III miejsce w Polsce. Nasz zawodnik Rafał Mazur w kategorii indywidualnej zdobył trzecie miejsce uzyskując wynik 1600 punktów. Warto wspomnieć, że drużyna pokazała bardzo wyrównany poziom, co w połączeniu z fantastyczną pogodą i sprawną organizacją zawodów pozwoliło na bardzo aktywne spędzenie czasu wolnego.Tego dnia bezapelacyjnie najlepsza drużyną okazała się reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach, a miejsce drugie przypadło gospodarzom – MOW Rudy.Poza aspektem sportowym niezwykłą wartością wędkarstwa jest jego aspekt wychowawczy. Zauważalna na łowisku w Rudach współpraca członków poszczególnych zespołów, konsekwencja i cierpliwość to cechy, których młodzież uczy się przebywając na łonie natury.  Nasi chłopcy z podniesionym czołem, pucharem w dłoniach i atrakcyjnymi nagrodami indywidualnymi powrócili do placówki. Rozmów na temat złowionych rybek nie było końca, a co najważniejsze … jesteśmy trzecią drużyną w Polsce!!!

Tekst i zdjęcia - R. Zając........