Wydarzenia » IV TURNIEJ GRY W DARTA

IV Turniej Gry w Darta

W dniu 04.04.2020 roku w sali gimnastycznej D.M.O.W. w Wałbrzychu został rozegrany IV Turniej Gry w Darta. Do udziału zgłosiło się 12 wychowanków placówki. Jak co roku, na początku turnieju wychowankowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną poświęconą historii tej dyscypliny, informującą o ciekawostkach i zasadach gry, terminologii używanej w tym sporcie a także poznali budowę profesjonalnych lotek oraz tarcz do gry. Mieli również okazję zobaczyć film z pojedynku mistrzów tego sportu.
Następnie w drodze losowania wyłoniono 3 grupy po 4 wychowanków. W systemie eliminacji grupowej spośród 3 grup wyłoniono finalistów z pierwszych miejsc w każdej z grup. I tak do finału zakwalifikowali się Kacper Lenarczyk, Kasper Karpiel oraz Sebastian Otulakowski. Potem rozegrano eliminację dodatkową dla tych, którzy zajęli 2 miejsca w grupie. Te rozgrywki wygrał Adam Lemiesz. W emocjonującym finale to Adam Lemiesz pokonał rywali i zajął I miejsce, na drugiej lokacie uplasował się Kacper Lenarczyk, trzeci był Kasper Karpiel i czwarty Sebastian Otulakowski. Wychowankowie podczas najbliższego apelu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.