Wydarzenia » TURNIEJ ELIMINACYJNY DO HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ

Turniej Eliminacyjny do XVI Halowych Mistrzostw Polski
Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej

Dnia 24.03.2017 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej w Mieroszowie rozegrany został Turniej Eliminacyjny do XVI Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej, które odbędą się 8-9 kwietnia w Borowiu.

Organizatorem Eliminacji dla rejonu Dolnego Śląska był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Wałbrzychu. Impreza rozegrana została w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mieroszowie.

W Turnieju Eliminacyjnym ostatecznie wzięło udział  4 zespoły:

1-MOW WAŁBRZYCH

2- MOW NYSA

3- MOW BABIMOST

4- ZPR BRZEG

Stawką zawodów był awans do finału Mistrzostw organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Borowiu, który w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski.

Turniej rozpoczął się odprawą z kierownikami drużyn w czasie, której koordynator zawodów p. Radosław Zając przypomniał podstawowe zasady, regulamin oraz informacje dotyczące Turnieju. Drużyny rozgrywały mecze w czasie 2*9 minut z dwuminutową przerwą. Nad przebiegiem zawodów oprócz sędziego głównego pieczę pełnił profesjonalny sędzia delegowany przez OZPN.

Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak po rozegraniu wszystkich spotkań – systemem „każdy z każdym” awans do finału zapewniła sobie drużyna z Nysy, która tego dnia była bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie mecze. Zacięta walka toczyła się o miejsce drugie, gdzie dwie drużyny zdobyły tą samą liczbę punktów, jednak różnicą dwóch strzelonych bramek lepsza od gospodarzy – MOW Wałbrzych okazała się ekipa z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu.

Przebieg meczów kwalifikacyjnych kształtował się następująco:
.

W każdej drużynie grono sędziowskie oraz kierownicy drużyn przyznało w sumie 10 wyróżnień indywidualnych, które otrzymali:

Arkadiusz Cygan (ZPR Brzeg), Michał Rykowski (ZPR Brzeg), Patryk Szczepański (MOW Nysa), Patryk Zajdler (MOW Nysa), Sebastian Charewicz (MOW Wałbrzych), Dawid Blada (MOW Wałbrzych), Patryk Trześniewski (MOW Babimost), Denis Janas (MOW Babimost).